Ramazan Yılmaz

Print
13 June 2013

Dünyanın en iyi Kuaförü Ramazan New York’ta!

NEW YORK - Türkiyeyi katıldığı yarışmalarda başarı ile temsil eden Dünyanın en iyisi Kuaför Ramazan New York’ta.

1980 yılında başladı Ramazan Yılmaz’ın kuaförlük macerası... O yıllarda çırak olarak işe başlamıştı çok sevdiği mesleğine.

Çok geçmeden 1990 yılında beş yıldızlı Bursa Kervansaray Oteli’nde ilk salonunu açtı. Kısa sürede salon sayısını artıtırarak farklı noktalarda, modern yapıda tasarlanmış salonlarda müşterilerine hizmet etmeye devam etti. Artık müşterileri arasında sanatçılar, politikacılar, tanınmış simalar Ramazan’ın salonlarından hizmet almak için çok uzaklardan geliyordu.

1986 yılında Bursa’da yapılan bir yarışmada ilk kez birincilik ödülünü kazanan Ramazan Yılmaz, 2002 yılında kazandığı Türkiye birinciliğinin ardından, sonraki yıllarda başarılarını sınır ötesine taşımayı da başardı. Avrupa’da katıldığı tüm yarışmalarda ödüle doymadı, Fransa’da, İngiltere’de, Bulgaristan’da, Romanya’da katıldığı tüm yarışmalarda adeta ödülleri silip süpürdü. 2007 ve 2008 yıllarında Kiew’de, 2010 yılında Almanya’da ve 2011 yılında İtalya’da kazandığı birincilik ödülleri ile hem ülkesine hem meslek kariyerine pozitif değerler katmaya devam etti.

Öyle ki, Napoli’de aynı yarışmada kazanmış olduğu beş ödülün ardından Belediye Başkanı’nın özel konuğu ve davetlisi olarak Napoli’ye sık sık gidip gelmeye, burada kurslara ve seminerlere eğitmen olarak katılmaya başladı. Verdiği derslerle ilk mesleki mezunlarını da Napoli’de vermiş oldu.

Dünya Kuaförlerini Bursa’da buluşturmayı hedefleyen Ramazan Yılmaz, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. ‘Yeşil

Bursa Saç Festivali’ ile Dünyanın farklı ülkelerinden yüzlerce kuaförü Bursa’da bir araya getirdi. CMS-CAT (Dünya Kuaförler Federasyonu) ile ortak organize edilen Saç Festivali’nde ‘Gelin başı, tarama, kesim ve fantazi’ dallarında dereceye giren meslektaşlarına ev sahibi olarak ödül verdi.

Toplumsal ve sosyal olaylara gösterdiği duyarlılığı, tasarladığı saç modellerine taşıyan Ramazan Yüksel, ‘Küresel Isınma’ konulu saç tasarımı ile Kiev’de ‘Chriystal Engel’ ödülüne layık görüldü. Güney ve Doğu Anadolu’da terör şehitlerinden, Atatürk ve Cumhuriyet konulu saç modelleri ile ulusal ve uluslararası medyadan yoğun ilgi gördü.

Geçtiğimiz perşembe günü Radyo Türküm stüdyolarında ‘Amerikan Salatası’nın konuğu olan Ramazan Yılmaz, son günlerde yaşanan ‘Gezi Parkı’ eylemlerine destek olmak için Amerikan ve Türk bayraklı bir tasarımı canlı yayında dizayn ederek izleyici ve dinleyiciler ile paylaştı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin sınırlı sayıda vermiş olduğu Sanatçı vizesi ile New York’ta bulunan Kuaför Ramazan, otuz üç yıllık başarı dolu kariyerini okyanus ötesinde, Amerika’da devam edecek.

Programın tamamını ve showu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Read 5276 times Last modified on Wednesday, 19 June 2013 14:04

Bizi Takip Edin

Radyo Türküm'ü sosyal ağlarda takip ederek gelişmelerden ilk sizin haberiniz olabilir, sanatçılarla tanışabilir ve etkinliklere davetiye kazanabilirsiniz...

oyun oyna oyun oyna oyun oyna oyun oyna oyun oyna urgup otel