Mustafa Esgin

Print
26 March 2013

Bursa ve Amerika’da ortak yayınlanan “Sağlık Olsun” radyo programının ilk konuğu BUSAT Başkanı Dr. Mustafa ESGİN oldu.

Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT) Başkanı Dr. Mustafa Esgin, yapımcılığını ve sunuculuğunu Ayşe Alagöz'ün üstlendiği “Sağlık Olsun” programına konuk olarak katıldı. Radyo S ve New York'tan yayın yapan Amerika'nın tek Türk radyosu olan Radyo Türküm'ün ortak canlı yayını ile gerçekleşen programda, Bursa ve Sağlık Turizmi konuşuldu. New Jersey, Brooklyn, Manhattan, Arnavutluk ve Bursa’daki dinleyicilerin sosyal medyadan gönderdiği mesajlarla renklenen “Sağlık Olsun” programı, her Çarşamba Türkiye saati ile 18.00'de, Amarika saati ile 12 PM'de yayına eş zamanlı olarak yayına giriyor.

BUSAT Başkanı Dr. Mustafa Esgin, Türkiye'nin Sağlık Turizmine verdiği önemi belirterek Bursa'nın sağlık turizminde son yıllardaki çıkışını değerlendirirken, dünyadaki tek örneği Dubai'de olan sağlık serbest bölgesini ve BUSAT'ın bu konudaki faaliyetlerini aktardı.

Bursa'nın turizm alternatifleri arasında kış turizminden doğa turizmine, sağlık turizminden inanç turizmine kadar birçok turizm çeşidine imkân tanıdığını belirterek, bunların içinde termal turizme dikkat çekti. Başkan Esgin sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bursa bin 500 yıllık bir termal kent. Termal kent olmak için dünyadaki örneklerinde olduğu gibi termal kür merkezini Bursa'ya kurmak gibi bir amacımız var. Bu yolda önemli gelişmeler oluyor. Termal kür merkezleri termal suyu bilimsel tıp yöntemleriyle tedaviye dönüştüren merkezlerdir. Dünya çapında bir termal kür merkezi ve yanında termal kür parkı Bursa'yı termal turizmin dünyadaki yeni destinasyonu yapar. Bursa'nın gelecek vizyonunda medikal ve termal turizm vazgeçilmez başlıklardır."

Read 2481 times

Bizi Takip Edin

Radyo Türküm'ü sosyal ağlarda takip ederek gelişmelerden ilk sizin haberiniz olabilir, sanatçılarla tanışabilir ve etkinliklere davetiye kazanabilirsiniz...

oyun oyna oyun oyna oyun oyna oyun oyna oyun oyna urgup otel