Seçkin Derviş

Print
17 January 2013

KKTC'nin Kurucusu Merhum Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş vefatının 1. yılında Radyo Türküm Amerikan Salatası'nda özel bir program ile anıldı. Rauf Denktaş'ın en yakın arkadaşlarından biri olan Dr. Seçkin Derviş, 55 yıllık dostluğu özel hatıralarla Radyo Türküm sevenleri ile paylaşti. Kıbrıslı Türklerin verdiği mücadeleler sırasında tanışan iki arkadaşın dostluğu 55 yılı geçiyor. Seçkin Derviş, mücadele yıllarında Denktaş'ın ileride bir lider olacağını ve KKTC'yi kuracağına inancının tam olduğunu belirtti.

Seckin Derviş, Rauf Denktaş'ın en önemli vasiyetinin "isminizi değistirmeyin, annenizin babanızın koyduğu isme sahip çıkın" sözleri olduğunu vurguladı. Derviş ayrıca gençlik zamanlarında sözleri ve bestesi kendine ait olan,"seni sevdiğim yerde kaybettim" şarkısının da Rauf Denktaş'ın en sevdiği şarkılardan biri olduğunu söyledi.

 

Programa KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve Rauf Denktaş'ın oğlu Demokrat Parti Başkanı Serdar Denktaş telefon ile katıldı. Eroğlu, Denktaş'ın verdiği mücadeleyi takip ettiklerini, onun hayalini bir gün mutlaka gerçekleştireceklerini, KKTC'nin bir gün bütün dünyada eşit haklara sahip olacağını dile getirdi. Serdar Denktaş ise hem babasını hem de bir KKTC'nin babasını kaybettiklerini, eksikliğinin her geçen gün daha fazla hissedildiğini anlattı. Serdar Denktaş, Rauf Denktaş anısına yapılan anıt mezar ve müze projesinin sonuçlandığını, Denktaş'ın ikinci ölüm yıldönümüne yetiştirebileceklerini ifade etti.

 

Rauf Denktaş'ın mücadeleleri, hayal kırıklıkları, sanat yönü ve yurtseverliği özel anılarla Radyo Türküm Amerikan Salatası Programında tek tek ele alındı.

Read 2545 times Last modified on Friday, 18 January 2013 20:08

Bizi Takip Edin

Radyo Türküm'ü sosyal ağlarda takip ederek gelişmelerden ilk sizin haberiniz olabilir, sanatçılarla tanışabilir ve etkinliklere davetiye kazanabilirsiniz...

oyun oyna oyun oyna oyun oyna oyun oyna oyun oyna urgup otel