İhsan Baytan

Print
03 January 2013

2005'ten beri THY New York Genel Müdürlüğü görevini yürüten Sn. İhsan Baytan, Radyo Türküm'de Amerikan Salatası'nın bu haftaki konuğuydu.

THY'nin 5-6 yıl içinde büyük başarılara imza atması ile ilgili şunları söyledi;

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu olarak dünya rekoru elimizde!
10 yıl öncesine kadar karayolları tercih ediliyordu ama artık havayolu tercih ediliyor. Yolcu, filo, uçak ve kalite artışı bunun bir göstergesidir. Koltuk kapasitesi 10 yılda 500 binden 30 milyona çıktı. THY buradaki büyük bir boşluğu doldurdu. THY, 92 ülkeyle dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu oldu! Kapsama alanımızı daha da genişletip, 1 numara olmayı hedefliyoruz. Hava trafiğinin olduğu her yerde olmak hedefimiz!

We Are Globally Yours!
Uçak ve destinasyon adedindeki artış, THY'nin bölgeselken global bir havayolu olmasının en büyük sebebi. Bu da beraberinde farklı kültürlere farklı hizmetler veren bir havayolu olmamızı sağladı. Sloganımız olan "Globally Yours" buradan doğdu. Buradaki büyük rekabete karşı farklılık yaratmamız gerekiyordu, bunu da kalitemizle ve hizmetlerimizle yarattık. Uçaklarımız, uçak içi eğlence, ikramlarımız ve servis kalitemizle en iyi olmayı başardık.
'Uçan Aşçı' projemiz de büyük farklılık yaratmakla birlikte büyük ses getirdi.

THY olarak Amerika'da büyüme hedeflerimiz var
Amerika çok büyük ve önemli bir pazar. New York, Chicago, Los Angeles ve Washington DC'ye yapılan direkt uçuşlarımıza ek olarak, Nisan ayında Houston'a da direkt seferlerimiz başlayacak. Amerika kıtasında, Toronto ve Sao Paolo'ya yaptığımız direkt uçuşlarımızla birlikte Nisan ayı itibariyle bu kıtada toplamda 7 noktaya uçuyor olacağız. Hedefimiz bu sayıyı 10'a çıkarmak. En yakın zamanda San Francisco ve Boston'a direkt seferlerimiz başlayacak. Mexicocity, Havana ve Caracas hatları da 2-3 yıl içinde açılmış olacak.

Türkiye'ye giden Amerikalı turist oranı her yıl artıyor!
Reklam kampanyamız sadece THY için değil, Türkiye için de büyük reklam oluyor. Türkiye'ye giden Amerikalı turist sayısı 1 milyona yaklaştı. Her yıl %18 artış oluyor. Bu oranı daha da artırmak için Turizm Bakanlığı ile ortak çalışmalar yapıyoruz. Mart-Ekim ayları arasında İstanbul-New York arası günde 3 seferimiz var. Yıl boyu doluluk oranı ortalamamız %80'in üzerinde seyrediyor. Bunların yarısından fazlası İstanbul yolcusu. Geriye kalan yüzde de İstanbul dışına gidiyor. Tel Aviv 2. önemli uçuş noktamız.

Kobe Bryant ve Lionel Messi'li yeni reklam kampanyamız büyük ilgi gördü
Yeni reklam kampanyamız dünyada en fazla izlenen reklam ödülünü aldı. Youtube'da 101 milyonla tıklanma rekoru kırdı. Sponsor olarak imkanlar el verdiği sürece Türk, yabancı her etkinlikte olmaya çalışıyoruz. Yapacaklarımızın henüz başındayız. İlerleyen zamanlarda yeni reklam yıldızlarımız ve sürprizlerimiz olacak, bizi izlemeye devam edin! 

Read 3045 times Last modified on Thursday, 03 January 2013 15:15

Bizi Takip Edin

Radyo Türküm'ü sosyal ağlarda takip ederek gelişmelerden ilk sizin haberiniz olabilir, sanatçılarla tanışabilir ve etkinliklere davetiye kazanabilirsiniz...

oyun oyna oyun oyna oyun oyna oyun oyna oyun oyna urgup otel