Barış Öztürk

Print
29 November 2012

Sandy Kasırgası mağdurları ne yapıyor? Bölgedeki son durum... AKUT USA Direktörü Barış Öztürk merak edilenleri ve dahasını canlı yayında Mehveş Koçak'a anlattı!

Amerika’nın doğu kıyılarını vuran Sandy Kasırgası’nda, Arama Kurtarma Dernegi AKUT’un yardım çalışmalarına katılması beraberinde bir ilki de getirdi. AKUT, uluslarası alanda ilk defa temsilciliğini Amerika’da açtı.

RadyoTürküm’de Mehveş Koçak’ın sunduğu Amerikan Salatası programına katılan AKUT Amerika Direktörü Barış Öztürk, daha önce sadece arac gereç alımı ve yardım konularında AKUT genel merkezine yardımda bulunduklarını belirtirken, Sandy Kasırgası ile ilk defa Amerika’da yardım çalışmalarına katıldıklarını dile getirdi.

Öztürk, AKUT Başkanı Nasuh Mahruki’nin 1 yil önce Amerika’yı ziyareti sırasında AKUT Amerika temsilciliği açma fikrini sunduğunu, Sandy Kasırgası’nda AKUT’un yardım eli uzatmasıyla bu temsilciliğin ve gerçek anlamda operasyona başladığına dikkat çekti. AKUT Amerika Genel Koordinatörü Alp Kököz ile birlikte çalışan Öztürk, Sandy Kasırgası sonrasında toplanan yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmada yardımcı olduklarını söyledi.

Öztürk, Sandy Kasırgası'nın ardından evinde ya da bölgesinde mahsur kalanlara yiyecek, içecek ve giyecek yardımlarının da arama kurtarma faaliyetleri arasında önemli bir görev olduğunu vurguladı.

Yayına katılan AKUT Genel Sekteri Saydun Gökşin, AKUT Amerika Direktörü Barış Öztürk’ün sayesinde AKUT’un önemli bir kola sahip olduğunu ve açılacak diğer temsilciliklere de önemli bir örnek teşkil edeceğini belirtti.

AKUT Amerika Temsilciliği, Türk Dernek ve kuruluşları ile birlikte afet bilinçlenme ve yardımlar konusunda ortak genel kapsamlı bir seminer düzenleyecek.

 

Read 3219 times Last modified on Friday, 30 November 2012 13:48
More in this category: « Rebeca Vallejo Gripin »

Bizi Takip Edin

Radyo Türküm'ü sosyal ağlarda takip ederek gelişmelerden ilk sizin haberiniz olabilir, sanatçılarla tanışabilir ve etkinliklere davetiye kazanabilirsiniz...

oyun oyna oyun oyna oyun oyna oyun oyna oyun oyna urgup otel