Rebeca Vallejo

Print
28 November 2012

New York'un dünya müziği lezzetlerini Radyo Türküm stüdyolarına taşıyan 'Bir New York Şarkısı' adlı müzik ve sohbet programı geçtiğimiz günlerde İspanya'lı Flamenco-Jazz sanatçısı Rebeca Vallejo'yu ağırladı.

Radyo Türküm'de İspanyol Ateşi

Mert Şanıvar'ın hazırlayıp sunduğu programda Rebeca Vallejo, Rebeca Vallejo Trio ismiyle anılan grubuyla çok sayıda dinleyiciye canlı müzik keyfi sundu. Radyo Türküm Unique Setting stüdyolarında misafir olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden grup üyeleri hepsi kendi alanında profesyonel müzisyenler ve dünyanın önde gelen sanatçılarıyla belirli projelerde yan yana geliyorlar. Vallejo'ya eşlik eden perküsyonist (davul) David Silliman ve piyanist George Dulin Rebeca Vallejo ile New York müzik sahnesinin bir köşesinde tanıştıklarını ve ondan çok etkilendiklerini dile getirdiler. Yaklaşık bir sene önce birleşen üçlü albüm hazırlığı içinde ama Rebeca Vallejo kendi kayıtlarını topladığı iki kısa albümden bazı parçalar hediye etti dinleyenlerimize. Canlı söylerken ise flamenco ve Brezilya ritimlerini vücuduna hafifçe vurarak ve çeşitli figürlerle seyirci sanatçı etkileşiminin önemine vurgu yapan Rebeca Vallejo flamenco ve jazz'ı birleştirme konusunda bir ilki gerçekleştirmekten ötürü mutlu. Rebeca Vallejo albümünü tamamladıktan sonra tekrar Radyo Türküm dinleyenleriyle buluşacak, bizi takip etmeye devam edin. Dünya sanatçılarından New York sokak sanatçılarına kadar farklı sesleri ve tınıları Radyo Türküm'ün global dinleyici kitlesiyle buluşturan Bir New York Şarkısı yeni sezonda da sürpriz konuklarla sizlerle olacak. Soru ve görüşleriniz için This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine yazabilirsiniz. Facebook, Twitter, ve izlenme rekoru kıran youtube kanalımızda bizi takip etmeyi unutmayın.

Rebeca Vallejo'nun konuk olduğu canlı yayını kaçırdıysanız aşağıdaki bölümden yayını dinleyebilirsiniz.

Read 2486 times Last modified on Thursday, 29 November 2012 13:40

Bizi Takip Edin

Radyo Türküm'ü sosyal ağlarda takip ederek gelişmelerden ilk sizin haberiniz olabilir, sanatçılarla tanışabilir ve etkinliklere davetiye kazanabilirsiniz...

oyun oyna oyun oyna oyun oyna oyun oyna oyun oyna urgup otel