Ankara Müzik Festivali’ni Gülsin Onay kapattı

 

Uluslararası Ankara Müzik Festivali, piyanist Gülsin Onay ve Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası konseriyle sona erdi.

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından bu yıl 33. kez düzenlenen Uluslararası Ankara Müzik Festivali MEB Şûra Salonu’nda yapıldı. Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası'nı Gürer Aykal yönetiti. Vakfın “Onur Ödülü Altın Madalyası”na sahip bir şefle bir solisti buluşturan konserin ilk yarısında Grieg’in “La minör Piyano Konçertosu” seslendirildi. Bu konserle ilk kez Gülsin Onay’a eşlik eden Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası İkinci bölümde ise Weber’in “Der Freischütz” uvertürünü seslendirdi. 33. Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nin son eseri ise Çaykovski’nin “Romeo ve Jüliet Fantezi Uvertürü” oldu.

 

 

Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Orhun Orhon ve öğrencileri tarafından 2011 yılında kuruldu.

Sevda Cenap And Müzik Vakfı ile Müzikle Yaşayan Gençlik Derneği’nin koruması ve çatısı altında gerçekleştiren orkestra, festivale yıllardır katılarak seyircilerden beğeni topluyor.

 

Read 6462 times

Yeni Çıkan Albümler

Uzun yıllar grup müziği yapan ve başarılı işlere imza atmış olan CANDAN TEZEL, müzik hayatına solo bir albüm ile devam ediyor.

Gökhan Türkmen, Dört Yıl Aradan Sonra Üçüncü Albümü "En Baştan" İle Müzikseverlerle Buluştu!

Teomanın "Aşk&Gurur", "Renkli Rüyalar Oteli", "İnsanlık Halleri", "En Güzel Hikayem", "Teoman 1996" , "Teoman 2003" albümlerinden özenle seçilerek hazırlanan "Yavaş Yavaş" albümü yayınlıyor.

Türk pop müziğinin güçlü yorumcusu Yonca Lodi, 5. stüdyo albümü “12 Ay”ı TMC etiketiyle, Mustafa Karahan yapımcılığında 4 Mart 2014’de yayımladı.

Kendine özgü tarzı ve güçlü yorumuyla geniş kitlelere ulaşan Kıraç, üç yıl aradan sonra, 11 şarkıdan oluşan 10. albümü“Çık Hayatımdan”ı tamamladı ve albüm, Mart ayı başında raflardaki yerini aldı.

9 yıldır solo albüm yapmayan ve en son 2011'de çıkardığı "Söz - Müzik: Ümit Sayın" isimli düet albümüyle karşımıza çıkan Ümit Sayın "Kendiliğinden" isimli yeni solo albümüyle müzikseverlerle buluştu.

Emre Aydın'ın yeni albümü "Eylül Geldi Sonra" 565 Yapım etiketiyle 17 Aralık'ta müzik marketlerde ve dijital müzik platformlarında yerini aldı. On şarkıdan oluşan albümde Nazan Öncel'in "Geceler Kara Tren" ve bir Zülfü Livaneli ve Sezen Aksu şarkısı olan "Belalım" da Emre Aydın tarafından coverlanmış.

Uzun bir aradan sonra tekrar konserlerine devam eden ünlü Rock’çı Teoman, yeni bir single çıkardı. Albümün adı haziran. Daha yeni çıkmasına rağmen, hayranları tarafından büyük ilgi gördü ve kısa süre içerisinde dijital ortamda bir çok hayran tarafından satın alındı.

{youtube}QTExO3H4MEc{/youtube}

Konuklar

Bizi Takip Edin

Radyo Türküm'ü sosyal ağlarda takip ederek gelişmelerden ilk sizin haberiniz olabilir, sanatçılarla tanışabilir ve etkinliklere davetiye kazanabilirsiniz...

oyun oyna oyun oyna oyun oyna oyun oyna oyun oyna urgup otel