Buenos Aires’te dans etmek yasak

 

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te bir mahkeme, gece kulübü ve festivallerde dans edilmesini yasakladı. Karar, geçtiğimiz günlerde beş kişinin gece kulübünde hayatını kaybetmesi üzerine alındı

Festival yapılmayacak

ABD’li oyuncular Kavin Bacon ve Lori Singer’in birlikte rol aldığı 1984 yapımı “Yasak Dans” filmi gerçek oldu. Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te geçtiğimiz günlerde beş kişinin gece kulübünde aşırı doz uyuşturucu alarak hayatını kaybetmesi yeni kuralları beraberinde getirdi. Arjantin’de bir mahkeme, gece kulüpleri ve barlarda dans etmeyi yasaklarken, kentte bundan böyle elektronik müzik festivalleri de yapılamayacak.

Uygulama sorunu

Yasak başta muhalefet partisi olmak üzere, gece kulübü sahipleri ve organizatörler tarafından tepkiyle karşılandı. Birçok kişi yasağın nasıl uygulanacağını sorgularken, bar sahipleri yasağı uygulamayı reddettiklerini açıkladı. “Yasak Dans” filminde, Chicago’nun Bomont kasabasında yaşayan 5 gencin gece dışarı çıktıktan sonra kazada ölmesi nedeniyle kentte gürültülü müzik çalmak ve dans etmek yasaklanmıştı.

Read 6222 times

Yeni Çıkan Albümler

Uzun yıllar grup müziği yapan ve başarılı işlere imza atmış olan CANDAN TEZEL, müzik hayatına solo bir albüm ile devam ediyor.

Gökhan Türkmen, Dört Yıl Aradan Sonra Üçüncü Albümü "En Baştan" İle Müzikseverlerle Buluştu!

Teomanın "Aşk&Gurur", "Renkli Rüyalar Oteli", "İnsanlık Halleri", "En Güzel Hikayem", "Teoman 1996" , "Teoman 2003" albümlerinden özenle seçilerek hazırlanan "Yavaş Yavaş" albümü yayınlıyor.

Türk pop müziğinin güçlü yorumcusu Yonca Lodi, 5. stüdyo albümü “12 Ay”ı TMC etiketiyle, Mustafa Karahan yapımcılığında 4 Mart 2014’de yayımladı.

Kendine özgü tarzı ve güçlü yorumuyla geniş kitlelere ulaşan Kıraç, üç yıl aradan sonra, 11 şarkıdan oluşan 10. albümü“Çık Hayatımdan”ı tamamladı ve albüm, Mart ayı başında raflardaki yerini aldı.

9 yıldır solo albüm yapmayan ve en son 2011'de çıkardığı "Söz - Müzik: Ümit Sayın" isimli düet albümüyle karşımıza çıkan Ümit Sayın "Kendiliğinden" isimli yeni solo albümüyle müzikseverlerle buluştu.

Emre Aydın'ın yeni albümü "Eylül Geldi Sonra" 565 Yapım etiketiyle 17 Aralık'ta müzik marketlerde ve dijital müzik platformlarında yerini aldı. On şarkıdan oluşan albümde Nazan Öncel'in "Geceler Kara Tren" ve bir Zülfü Livaneli ve Sezen Aksu şarkısı olan "Belalım" da Emre Aydın tarafından coverlanmış.

Uzun bir aradan sonra tekrar konserlerine devam eden ünlü Rock’çı Teoman, yeni bir single çıkardı. Albümün adı haziran. Daha yeni çıkmasına rağmen, hayranları tarafından büyük ilgi gördü ve kısa süre içerisinde dijital ortamda bir çok hayran tarafından satın alındı.

{youtube}QTExO3H4MEc{/youtube}

Konuklar

Bizi Takip Edin

Radyo Türküm'ü sosyal ağlarda takip ederek gelişmelerden ilk sizin haberiniz olabilir, sanatçılarla tanışabilir ve etkinliklere davetiye kazanabilirsiniz...

oyun oyna oyun oyna oyun oyna oyun oyna oyun oyna urgup otel